Son Haberler

Butik Eğitim


 Okulların büyük olması onların daha iyi olduğu anlamına gelmemektedir. Okul büyüdükçe okulun esnekliği azalmakta, farklı ve özel gereksinimleri olan öğrencilerin bu gereksinimlerinin karşılanması zorlaşmaktadır.

Genel olarak ailelerin okuldan beklentileri; akademik başarı, sosyalleşme, bireysel özelliklerin keşfedilip geliştirilmesi olsa da; aileler büyük kalabalık kitle okullarında çocuklarının keşfedilmesini beklemek istemiyorlar.

Butik okul; öğrencilerine özel bir eğitim vermek isteyeni bireysel eğitimi hedefleyen, öğrenciyi istediği hedefe ulaştırmak için birebir destek veren ve kalabalık sınıflar yerine öğrenci sayısı az olan sınıflarda ders yapılan okullardır.


Butik Okulun Öğrenciye Sağlayacağı Avantajlar Nelerdir?


Sınıflar kalabalık olmadığı için öğretmenler her öğrenciyi çok iyi tanırlar ve ona göre ders anlatırlar.

Öğrenci başına düşen zaman daha fazla olacağından derslerdeki öğrenimin kalitesi ve verimliliği artar. Bireysel eğitim çok daha fazladır. Bu da öğrenci başarısını arttırır.

Öğrenci bireysel eğitim fırsatını okulda bulabildiği için ekstra ders almasına gerek kalmaz.Okuldaki öğrenci sayısı az olduğundan, öğrenci takibi daha kolay yapılabilir.

Öğrencilerin kalabalıklar ve devasa binalar içerisinde kaybolmadığı, birey olarak değer gördüğü ve kendini özel hissettiği okulumuz butik okul konsepti ile eğitim vermektedir.