Son Haberler

Branş Dersleri


CEVHERDE MATEMATİK

Matematik günümüzün bilinen en eski temel bilimlerinden bir tanesidir. Hayatı anlamlandırmamızı sağlayan, merak duygumuzu geliştiren, günlük hayatta karşılaştığımız problemleri sağlıklı bir şekilde çözmemizi sağlayan, mantıksal bir sistemdir. Matematik bu kadar güzelliklere sahipken öğrencilerin her zaman korkulu rüyası olmuştur. İşte Cevher Koleji bu önyargıyı kıran bir okuldur. Matematik dersi  genel anlamda soyut olan, ancak fazla soru çözülerek anlaşılacak bir derstir. Okulumuzda bu husus göz önüne alınarak öğrenciye yaklaşılır. Öğrencilerin derste aktif düşünmeleri sağlanır. Gerek etkinliklere gerekse başka öğretim  yöntem ve tekniklere başvurularak ders daha eğlenceli hale getirilir. Bu şekilde öğrenciler derste hem eğlenir hem öğrenir.  

CEVHER KOLEJİNDE FEN BİLİMLERİ DERSİNDE NELER YAPIYORUZ?

Cevher koleji önce güler yüzlü kadrosuyla öğrencilerine ve çalışma arkadaşlarına pozitif enerji sağlıyor. Unutmamak gerekir ki önce sevgi gelir… Biz işimizi severek yapıyoruz.

Fen bilimleri alanında öğrencilerin farklı bakış açıları kazanmaları için klasik yöntemlerden uzak kalmaya özen gösteriyoruz. Öğrencilerimize bir takım bilgileri ve materyalleri hazır olarak vermek yerine yaşayarak ve uygulayarak öğrenmelerine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Öğrencilerin her alanda başarılı olmasını beklemek yerine onlara başarı elde edebilmeleri için nasıl bir yöntem gerekiyorsa onu kullanıyoruz.

Öğrencinin bir sonraki ders yılına hazır hissetmesi için gerekli etkinliklerle pekiştirmeler yapılıyor. Özellikle küçük yaş gruplarında öğrenciye hitap edecek şekilde etkinlikler planlıyoruz. Bazen öğrencilerimizin yaratıcılığından faydalanarak onların sunduğu etkinlikleri uyarlayarak dersimizde kullanıyoruz. Böylelikle onlara duyduğumuz güvende pekişmiş oluyor.

Amacımız fen bilimleri alanını seven, yaşadığı doğa ile ve doğa olayları ile ders konularını pekiştiren, bilimsel gelişmeleri takip eden ve yeni fikirlere açık olan, yeni fikirler üretebilen, ürettiği fikirleri sunabilen, doğaya ve canlılara ilgi duyan ilgisine sevgisini katan gençler yetiştirmek…

Hedeflerimiz arasında bilime olan ilgiyi arttırmak veya ilgi duymayan öğrencilerimizin ilgisini çekmek.. biliyoruz ki çağımızda ülkemize faydalı gençler yetiştirmek için bilim büyük önem taşımaktadır. Sonuca ulaşmak için gerekli aşamalardan geçen öğrencilerimizi sabırsızlıkla bekleyip, olumlu sonuçlarını görüyoruz ve devam etmesini temenni ediyoruz…